Zestaw survivalowy ( survival kit)

Zestaw survivalowy jest ważnym elementem wyposażenia, a w razie nagłego zdarzenia może nawet jedynym. Zawiera kilka, kilkanaście przedmiotów które mogą zwiększyć szanse na przetrwanie. Jego zawartość, rozmiar itp. nie są ściśle określone.

Każdy powinien swoją puszkę skompletować na podstawie doświadczeń i umiejętności. Zestaw nie powinien być zbyt duży, aby jego noszenie było wygodne. Według mnie w zupełności wystarczy puszka po paście do butów lub śrutach do wiatrówki. do swojego zestawu wykorzystałem tą drugą. Ważne jest aby zestaw mieć zawsze przy sobie.

Tworzenie takiego zestawu mija się z celem jeśli ma leżeć na półce a nie być stale noszony w kieszeni. Zestaw nie musi służyć tylko podczas katastrofy. Do pudełka po butach spakuj latarkę, kompresor na 12V, folię NRC, kable rozruchowe, zapasowe żarówki oraz inne rzeczy wedle uznania. Całość woź zawsze w bagażniku samochodu. Tak, to również jest survival kit. Możesz stworzyć także zestaw przydatnych rzeczy podczas wycieczek rowerowych.

 
Zawartość:
  1 – Wata
  2 – Drut miedziany
  3 – Draska od pudełka po zapałkach
  4 – Żyłka wędkarska
  5 -Ciężarki ołowiane
  6 – Petardy
  7– Trzy agrafki i jeden spinacz do papieru
  8 – Igła i trochę czarnej nici
  9 – Mała latareczka
  10 – Zapałki zabezpieczone folią
  11 – Plaster z opatrunkiem