Youtuber survivalowy stanie przed sądem za „30-dniowe wyzwanie przetrwania”

YouTuber Gregory Ovens stoi w obliczu poważnych zarzutów po opublikowaniu w sieci „30-dniowego wyzwania survivalowego” z innym vlogerem.

Gregory Ovens od czterdziestu lat jest pasjonatem survivalu i bushcraftu z Canal Flats w Kolumbii Brytyjskiej. Od dziecka zgłębiał tematykę przetrwania, przeczytał prawie każdą książkę na ten temat. Opracował nawet kilka własnych technik przetrwania oraz jest wykwalifikowanym myśliwym z łukiem i procą. Prowadzi także popularny kanał na youtube – Ovens Rocky Mountain Bushcraft.

Greg podjął się wyzwania survivalowego wraz z amerykańskim vlogerem – Zacharym Fowlerem.

Wyzwanie polegało na przetrwaniu 30 dni w kanadyjskim buszu Gór Skalistych. Podczas epickiej wyprawy w dzicz, łowią i gotują ryby oraz dziczyznę, szukają złota w strumieniach, zbierają lokalne rośliny i grzyby, budują na drzewach schronienia zabezpieczające przed niedźwiedziami. Reportaż z wyzwania jak do tej pory obejrzało ponad 12 milionów widzów.

Problemy zaczęły się jakiś czas po opublikowaniu w sieci wideo z wyprawy. Okazało się, że survivalowcy przebywali na terenie Kanadyjskiego Parku Narodowego – Narcity Parks Canada i ich czynności mogły nie być zgodne z obowiązującym prawem.

Władze parku po przeprowadzeniu dochodzenia postawiły survivalowcom kilka zarzutów:

  • nielegalny połów pstrąga,
  • porzucenie broni palnej na terenie parku,
  • wzniecanie ognia w miejscach nieprzystosowanych do tego,
  • uszkodzenie/niszczenie obiektów naturalnych,
  • nielegalne użycie drona,

Gregory Ovens stanie przed sądem. Natomiast Zachary Fowler nie jest obywatelem Kanady, lecz wystosowano wobec niego nakaz aresztowania.

Zaistniała sytuacja dobitnie pokazuje, że trzeba uważać na to co się robi w terenie, szczególnie jeśli przebywamy na obszarze, który może być objęty ochroną.

Źródło: https://www.narcity.com/vancouver/a-youtuber-from-bc-did-a-30-day-survival-challenge-is-now-facing-charges?fbclid=IwAR3zZ2-r1OBcLGL-nEJvj1hgDwIaVgXLVfxvUIV_bXgsIb3qp8QcT7b0rwU#toggle-gdpr

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*