Uczniowie na lekcjach uczą się oprawiać mięso dzikiej zwierzyny

Uczniowie liceum na Alasce uczyli się oprawiać łosia w ramach zajęć anatomii. Lekcja stanowiła doświadczenie, podczas którego otrzymali praktyczną wiedzę z anatomii, umiejętności życiowych i lokalnych tradycji kulturowych.

Około 30 uczniów liceum w miejscowości Chugiak na Alasce oprawiało łosia, którego osobiście upolował ich nauczyciel Brian Mason. Przetwarzanie obejmowało miedzy innymi oddzielanie mięsa od kości, mielenie i pakowanie.

Brian Mason stara się podkreślić, że: „Z pewnością dużo możesz dowiedzieć się o anatomii na podstawie diagramów, podręczników i filmów, ale nic nie zastąpi praktycznych umiejętności”.

Zdjęcie: Matt Tunseth / Chugiak-Eagle River Star

Nie jest to pojedynczy przypadek takich zajęć w Alaskańskich szkołach. Alaska Department of Fish and Game co roku wydaje około 30-40 pozwoleń na polowanie w celach edukacyjnych. Większość przypadków dotyczy łosia, ale wydawane jest także kilka zezwoleń na karibu lub jelenia, niedźwiedzie czarne, a nawet kozy górskie.

Nauczyciel Brian Mason twierdzi, że takie zajęcia umożliwiają przekazywanie tradycji i praktyk kulturowych związanych z polowaniem.

Część przetworzonego mięsa została zjedzona na specjalnie przygotowanej wspólnej kolacji, a reszta została przekazana na cele charytatywne.

Źródło: achnews.org/2020/02/06/alaska-high-school-teacher-hunted-a-moose-and-had-his-students-butcher-the-animal-to-learn-life-skills

Bądź na bieżąco. Polub Mywildforest na Facebooku

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*