Survivalowe zastosowanie prezerwatywy

Do mojej puszki survivalowej oraz ekwipunku wypadowego dołączyła prezerwatywa. W sieci natrafiłem na jej ciekawe zastosowania przydatne w terenie.

1. Przenoszenie wody

Najbardziej rozpowszechnionym i znanym zastosowaniem prezerwatywy w survivalu jest użycie jej jako zbiornika na wodę. Spotkałem się z tym patentem w kilku poradnikach i stronach internetowych.

Prezerwatywę wkładamy w koszulkę lub skarpetkę aby zabezpieczyć ją przed przebiciem, a następnie napełniamy. Pomieści maksymalnie do dwóch litrów wody.

comm2
comm3

2. Wodoszczelna ochrona.

Do prezerwatywy możemy włożyć zapałki, hubkę lub coś innego, co chcemy zabezpieczyć przed dostępem wody. Po zawiązaniu supełka na końcu otrzymujemy wodoszczelny pojemnik.

condom-fire-tinder-protector

Podczas spływu kajakowego podpatrzyłem ciekawy patent z zabezpieczaniem telefonu przed zamoknięciem poprzez włożenie go do prezerwatywy. W ten sam sposób można zabezpieczyć inne przedmioty np. dokumenty.

Żołnierze używają prezerwatywy do zabezpieczania broni przed wodą.

comm5

3. Pozyskiwanie ognia.

Zastosowanie prezerwatywy do świdra ogniowego:

4. Pozyskiwanie pożywienia.

W sytuacji walki o przetrwanie możemy wykorzystać prezerwatywę do zrobienia procy, którą można użyć do polowania na ptaki i drobną zwierzynę.

comm6

  Do zrobienia procy potrzebujemy kawałek drewna w kształcie litery “Y”.

comm7

Guma zrobiona z jednej prezerwatywy będzie generowała za słabą siłę, dlatego trzeba użyć kilku. Prezerwatywy wkładamy “jedna w drugą” i dzięki temu uzyskamy większą siłę procy. Można poeksperymentować z optymalną ilością prezerwatyw.

comm8

Gumę trzeba przywiązać do obu końców patyka i zabezpieczyć taśmą lub sznurkiem.

Dla zwiększenia siły rażenia procy możemy zrobić strzałki. Do tego celu będzie potrzebna również gałąź w kształcie litery “Y” ale o mniejszej średnicy. Patyk przycinamy w miejscach zaznaczonych na czerwono (zdjęcie poniżej). Jeden koniec należy zaostrzyć aby uzyskać ostrze. Można również przy pomocy żywicy przykleić inne ostrze np. zrobione z kości.

comm9
comm10
condom-sling-shot-in-use

Filmik prezentuje działanie procy:

5. Pierwsza pomoc.

comm4

Podczas udzielania pierwszej pomocy bardzo ważna jest ochrona swojego zdrowia. Nie chcemy przecież zarazić się jakoś chorobą czy czymś tym podobnym. Ale kto z nas na co dzień nosi przy sobie gumowe rękawiczki. Na powyższym zdjęciu widać, że prezerwatywa może zastąpić rękawiczkę.

Przedstawione patenty pochodzą z: willowhavenoutdoor.com

1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*