Od 21 Listopada legalnie zanocujesz “na dziko” w Polskich lasach

Świetna informacja dla miłośników bushcraftu i survivalu! Lasy Państwowe wyznaczyły specjalne obszary leśne o łącznej powierzchni ponad 65 tys. ha, gdzie można biwakować “na dziko” bez obaw o naruszenie ustawy o lasach.

Z uwagi na stale rosnące zainteresowanie survivalem i innymi aktywnościami związanymi z bytowaniem na łonie natury, leśnicy postanowili dostosować przepisy, aby korzystanie z kompleksów leśnych nie było obarczone tyloma restrykcjami.

Najważniejsze wytyczne to że, w granicach obszarów objętych programem będzie można biwakować w dowolnym miejscu w grupie do czterech osób i nie dłużej niż dwie noce z rzędu bez zgody nadleśnictwa (wystarczy je tylko uprzedzić o tym zamiarze pocztą elektroniczną). Biwakujący będą musieli potem przywrócić miejsce do stanu wyjściowego.

Mapa przedstawiająca obszary leśne biorące udział w projekcie

Program rusza 21 listopada 2019 roku i potrwa do 23 listopada 2020 roku. Mam nadzieje, że użytkownicy lasów, swoim zachowaniem nie zaprzepaszczą tak ciekawej inicjatywy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie lasów państwowych:

https://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/aktualnosci/latwiej-zanocujesz-na-dziko-w-lasach-panstwowych?fbclid=IwAR0KaEs8m75lMBdqIGS6oNLx8KELm8M2rp_FhlkhtAFa2l8nIRX0PCu0NvQ

3 Comments Posted

  1. Jako ciekawostkę dodam, że do 1952 roku w Polsce biwakowanie w lasach państwowych nie było zakazane.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*