Manierka z butelki PET

Jeśli wybieram się na dłuższy wypad do lasu to podstawowym elementem ekwipunku jest butelka wody w plecaku. Ale kiedy mam zamiar trochę się poszwendać i nie potrzebuję dużej ilości wody, to przydatna jest manierka przytroczona do paska.

Jako, że lubię majsterkować, postanowiłem sam zrobić manierkę. Spośród dostępnych butelek PET najlepsze okazały się jedno litrowe, szare butelki po napojach energetycznych. Do takiej właśnie butelki dorobiłem pokrowiec. Jako materiał posłużył kawałek nogawki od spodni. Trzeba ją było zwęzić do szerokości niewiele szerszej niż butelka, aby można ją było łatwo wyjąć. Następnym krokiem było wycięcie z tego samego materiału koła też trochę większego od butelki i przyszycie go do spodu,aby stanowiło dno. Pokrowiec należy przewrócić na “lewą” stronę i dopiero wtedy przyszywać koło z materiału. Dzięki temu zachowamy estetyczny wygląd, bo szwy będą wewnątrz.

U góry pokrowca zrobiłem kanalik w przez który został przeciągnięty sznurek i na niego założony ściągacz.
Na środku pokrowca przyszyłem 5cm kawałek taśmy od pasków plecaka żeby można było go zawiesić na pasku. Dodałem jeszcze małą kieszonkę. Dobrym wyborem będzie użycie butelki z szerokim wlewem. Łatwiej wtedy napełniać wodę ze strumieni kranu itp. Może być butelka po mleku, ale także Litrowa Nelgane.