Jak zachować się w razie ataku bronią chemiczną

Czy wiesz jak zwiększyć swoje szanse na przetrwanie ataku bronią chemiczną? Obecnie żyjemy w niespokojnych czasach, gdzie ataki terrorystyczne stały się zbyt powszechne. W związku z tym towarzyszy nam także ryzyko ataków z wykorzystaniem broni chemicznej. Warto wiedzieć jak zachować się w razie takiego ataku.

Używanie i przechowywanie chemicznych środków bojowych zostało zakazane przez wiele międzynarodowych konwencji, a jednak ataki chemiczne nadal pozostają poważnym zagrożeniem dla świata.

Broń chemiczna może być śmiertelna w niewiarygodnie małych dawkach, co oznacza ekstremalne zagrożenie związane z rozmieszczeniem tych czynników w środowisku. Niezależnie od tego, czy jest to akt terroryzmu, czy nawet akt wojny, atak bronią chemiczną może nastąpić szybko i nieoczekiwanie. Tak więc posiadanie planu i zapasów na wypadek ataku chemicznego może mieć kluczowe znaczenie dla zminimalizowania narażenia i ochrony zdrowia.

Poniższe wskazówki pomogą ci zwiększyć szanse na przetrwanie ataku chemicznego w twoim otoczeniu

Bądź przygotowany!

Kiedy nastąpi atak, sklepy spożywcze, banki i apteki prawdopodobnie zostaną zamknięte lub ich zasoby będą bardzo ograniczone. Może się także zdarzyć, że nie będzie można wyjść na zewnątrz przez jakiś czas. Tak więc przygotowanie zapasów jest ważnym elementem do wdrożenia, w tych obszarach, w których spędzasz większość czasu, takich jak dom, praca, a nawet samochód. Warto posiadać przynajmniej tygodniowy zapas gotówki, żywności, wody, leków.

Uciekaj!

Priorytetem jest ewakuacja z niebezpiecznego środowiska. W zależności od miejsca, w którym substancja chemiczna została zastosowana, musisz uciec tak szybko, jak to możliwe, zanim substancja rozprzestrzeni się. Zwłaszcza jeśli atak nastąpił wewnątrz budynku. Objawami rozprzestrzeniania się substancji chemicznej w środowisku mogą być: kaszel, trudności w oddychaniu, pieczenie oczu, nosa lub gardła.

Zdejmij zanieczyszczoną odzież

Substancje chemiczne, mają tendencję do wnikania w tkaniny twoich ubrań, gdy przebywasz w skażonym środowisku. Po ewakuacji z niebezpiecznego obszaru należy jak najszybciej pozbyć się odzieży, która mogła mieć kontakt ze środkami chemicznymi. Zdejmij ubrania i włóż je do plastikowej torby. Konieczne jest, aby po zdjęciu odzieży dokładnie umyć skórę mydłem i ciepłą wodą.

Szukaj wyższego poziomu

Coś, o czym nie często się myśli, to ruch i / lub ciężar chemicznych środków bojowych po wprowadzeniu do środowiska. Środki chemiczne, zwłaszcza w postaci gazowej, są gęstsze niż powietrze. Oznacza to, że ciężkie gazy opadają na dół. W chwili ataku broni chemicznej w twoim otoczeniu, przejście w górę na wyższe poziomy może potencjalnie pomóc w zminimalizowaniu narażenia na działanie tych chemicznych środków.

Przygotuj plan działania

Warto posiadać plan działania na wypadek kryzysowych sytuacji. Po pierwsze, poznaj plan wyjść awaryjnych w swojej pracy i innych budynkach w, których często przebywasz. Zapoznaj się także z procedurami ewakuacji w szkole swojego dziecka. Pomoże to upewnić się, że dokładnie wiesz, gdzie jest twoje dziecko w przypadku zagrożenia. Wyznaczcie z rodziną miejsce spotkania, do którego wszyscy udacie się w razie rozdzielenia.

1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*