CZOSNEK – naturalny antybiotyk zamiast tabletek

Czosnek od tysiącleci jest stosowany wewnętrznie i zewnętrznie w leczeniu wielu chorób. Wszystko, od stanu zapalnego, przeziębienia po poważne infekcje, jest minimalizowane lub niszczone przez działanie czosnku.

Surowy czosnek po zmiażdżeniu lub przeżuciu uwalnia związek zwany allicyną, który ma właściwości podobne do penicyliny. Dlatego jest środkiem przeciwzapalnym, przeciwwirusowym, przeciwpasożytniczym, przeciwgrzybiczym i przeciwutleniającym.

Czosnek zawiera wiele witamin, składników odżywczych i minerałów, które są korzystne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie wspominając już o tym, że kosztuje grosze w porównaniu z wizytami u lekarza i receptami!

W przeciwieństwie do chemicznych antybiotyków zabijających miliony przyjaznych bakterii, których potrzebuje Twój organizm, jego jedynym celem są bakterie i mikroorganizmy. Czosnek podnosi poziom zdrowych bakterii. Jest silnym środkiem przeciwgrzybiczym i niszczy wszelkie antygeny, patogeny i szkodliwe mikroorganizmy chorobotwórcze.

czosnek

Wpływ czosnku na organizm

Czosnek ma właściwości fitochemiczne i lecznicze składniki siarki. Te związki zwalczają nawet toksyczne metale ciężkie (takie jak ołów i kadm), wiążąc się z nimi w celu wydalenia z organizmu.

Ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, a nawet przeciwwirusowe.

Wspomaga wzrost zdrowej mikroflory jelitowej, działając jako prebiotyk.

Zapobiega utlenianiu tłuszczów.

Czosnek działa jak silny przeciwutleniacz i chroni przed uszkodzeniem DNA.

Czosnek zwalcza robaki i pasożyty.

Wpływa korzystnie na trawienie, które jest dobre dla całego organizmu.

Zawiera wiele składników odżywczych, takich jak witaminy (C, B 1 , B 2 , B 3 ), minerały (wapń, kwas foliowy, żelazo, magnez, mangan, fosfor, potas, selen, cynk i związki fitochemiczne (allicyna, beta-karoten, beta-sitosterol, kwas kawowy, kwas chlorogenowy, disiarczek diallilu, kwas ferulowy, geraniol, kaempferol, linalool, kwas oleanolowy, kwas p-kumarowy, fluoroglucynol, kwas fitynowy, kwercetyna, rutyna, s-allilo-cysteina, saponina, kwas sinapowy, i stigmasterol).

W dziale LEŚNA APTEKA znajdziesz więcej informacji o naturalnym leczeniu.

foto: freepik.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*