Człowiek w dziczy – obowiązkowa pozycja dla fanów bushcraft-u (Oglądaj online)

Człowiek w dziczy (Man in the Wilderness) to amerykański film fabularny z 1971 roku. Przedstawia autentyczną historię (tak twierdzą twórcy) przeżyć trapera Hugha Glassa i wyprawy Williama Ashleya w której uczestniczył w 1823 roku.Opis fabuły

Rok 1820, Dziki Zachód. Grupa traperów pod dowództwem kpt. Henry’ego powraca z udanej wyprawy myśliwskiej na północ. Chcąc dotrzeć na południe przed zimą i sprzedać tam drogocenne skóry, transportują ze sobą dużą łódź z zamiarem spłynięcia rzeką Missouri. Podczas jednego z postojów, ich przewodnik – Zachary Bass, zostaje zaatakowany przez niedźwiedzia. Ciężko ranny, zostaje pozostawiony przez towarzyszy (którzy są przekonani, że wkrótce umrze) na pastwę losu. Jednak Zachary to człowiek obdarzony nieprzeciętną siłą woli i hartem ducha. Powoli powraca do siebie i pieszo, ze złamaną nogą, zadany tylko na siebie, podąża za towarzyszami z zamiarem zemsty. Nie jest sam – wyprawę traperów śledzi również plemię lokalnych Indian.

Wiedzą o Zacharym i znają jego historię, jednak pozostawiają go w spokoju, przekonani na podstawie swoich wierzeń, że kto raz uszedł śmierci, drugi raz już umrzeć nie może. Po wielodniowej, pełnej trudów wędrówce, Zachary w końcu odnajduje grupę kpt. Henry’ego. Jednak wtedy traperzy zostają zaatakowani przez Indian. “Czerwonoskórzy” mają przewagę i los traperów zdaje się być przesądzony. Nieoczekiwanie Zachary przyłącza się do walczących towarzyszy. Ujęty jego męstwem i wyczynem wódz Indian pozwala odejść “białym” w spokoju. Sam Zachary nie chce jednak pozostać z traperami. Odbiera tylko swoją strzelbę, zabraną mu przez Henry’ego gdy ciężko ranny czekał na śmierć i odchodzi. Podczas długiej, pełnej śmiertelnych niebezpieczeństw wędrówki zrozumiał, że najważniejsze dla niego jest teraz odnalezienie syna, którego w przeszłości opuścił.

Opis filmu pochodzi ze strony wikipedia.pl

Bądź na bieżąco. Polub Mywildforest na Facebooku