Bear Grylls Ucieczka z piekła

Telewizja Discovery chanel wyemitowała nowy program z najbardziej znanym ekspertem od survivalu, Bearem Gryllsem. Ukończyłem oglądanie całej serii więc mogę podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

“Ucieczka z piekła” znacznie różni się od innych programów z Bearem w roli głównej. Tym razem seria skupia się na przestawieniu prawdziwych historii ludzi, którzy musieli walczyć o przetrwanie. Ich postępowanie jest analizowane a Bear Grylls pokazuje jak powinno się prawidłowo zachować w danej sytuacji i jakie błędy popełnili bohaterowie. Zobaczymy na przykład dwójkę Polaków zagubionych w dżungli, narciarza który złamał nogę w górach czy spadochroniarzy uwięzionych w kanionie.

 

6_2

Miło zaskoczyło mnie to, że w programie na dalszy plan poszło zrobienie “show” a zajęto się bardziej wiedzą survivalową. Każdy kto oglądał inne programy “Miśka” pamięta jak główny bohater wykonuje kaskaderskie, niebezpieczne skoki ze spadochronu, wspina się bez zabezpieczeń, pije własny mocz itp.

media-82715-296060

Program “Bear Grylls ucieczka z piekła” uważam za całkiem ciekawy i wart obejrzenia, choć osobiście do informacji w nim zawartych podchodzę z lekkim dystansem, jak zresztą do wszystkich programów Beara. Jeśli komuś zależy na przyswajaniu wiedzy survivalowej, buschcraftowej itp to bardziej polecam obejrzeć programy Raya Mearsa. W “Ucieczce z piekła” również można natrafić na ciekawe informacje. Na przykład dobrze pokazane jest jak znaleźć gwiazdę polarną, której dostrzeżenie na niebie wcześniej sprawiało mi problemy.

1496053_336066949868812_1604838552_o